GOL: 74′ Barazon Shqipëria. Naser Aliji harkon nga e majta në zonë. Mbrojtësi Amir Rrahmani e përmirëson gabimin te goli i dytë i Kosovës, godet fuqishëm për ta ‘shqyer’ rrjetën e Samir Ujkanit.

GOL: 70′ Vjen goli i tretë në ndeshje. Shënon Kosova. Debutuesi Elbasan Rashani depërton për mrekulli në zonë, e kalon me lehtësi Amir Rrahmanin dhe ndërmjet këmbëve të Etrit Berishës, e dërgon topin në rrjetë.Bersant Celina ka barazuar shifrat, duke shënuar nga pika e bardhë.

Rey Manaj ka kaluar Shqipërinë në epërsi në debutimin e tij me Kombëtaren.

Në pjesën e dytë Kosova kryen edhe një zëvendësim. Në lojë hyn Hekuran Kryeziu, ndërsa nga loja del Eroll Zejnullahu.