Policia e Maqedonisë ka arrestuar pesë persona për kontrabandë me cigare. Bëhet fjalë për personat B.S. (54), J.S. (49), nga fshati Konjarevë e Re, pastaj personat G.S.. (24) dhe S.V. (26) nga i njëjti fshat dhe personin M.T. (52) nnga fshati Samoliovë, shkruan Gazeta Lajm.
Gjatë arrestimit të personave nga vetura e dytë, ata kanë tentuar të ikin dhe policia ka shkrepur dy plumba paralajmërues. Personat e arrestuar janë dërguar në stacionin policor në Strumicë dhe do të përgjigjen penalisht.

Loading...