LifeStyle

Kthehen në modë vitet e ’60-ta (FOTO)

ac3716b36f80cc946614072d977e1bbc-668x400

Kthimi dhe rikthimi historik i modës nuk na habit më; trendi kthehet në mënyrë ciklike duke sjellë stilin e dekadave që menduam se kanë kaluar. Mes tyre janë dhe vitet ’60, që frymëzojnë stilistët dhe dizenjuesit.

Për sezonin Pranverë-Verë 2017 vijnë stampimet gjeometrike, motivet optike, dhe minifundet e asaj periudhe.

Nëse dollapi i nënës suaj nuk ju vjen në ndihmë, ka disa firma mode që ju kthejnë në ato vite. Fantazia e stilit “tapestry” bëhet një këmisha nga fillimi deri tek kopsa e fundit, motivet e një fundi kombinohen me  çizme që shkojnë deri tek gjuri.

Revista “Grazia” sjell disa propozime se si mund të kombinohen veshjet e viteve ’60.

Ndiqni fotogalerinë!

1489399373_gucci-640x480 1489399365_benetton-640x480 1489399356_valentino-640x480 1489399344_miu-miu-dy-640x480 1489399333_sportmax-640x480 1489399326_courreges-640x480 1489399316_carven-640x480 1489399307_marco-de-vincenzo-640x480 7-13-640x480 6-14-640x480 5-15-640x480 4-18-640x480 3-22-640x480 2-21-640x480 1-26

To Top