Policia Rrugore ka nisur kontrollet në rrugët e Shqipërisë për të parandaluar aksidentet rrugore.

Policia Rrugore ka publikuar videon e aksioneve të kryera mbrëmjen e kaluar, arrestimet që ka bërë për shpejtesinë dhe alkoolin.

Gjatë natën u arrestuan dy drejtues mjetesh të dehur si dhe janë pezulluar 12 Leje Drejtimi per drejtim mjeti nën efektin e alkoolit.

Aksioni u krye me më shumë prioritet në rrugën interurbane Tiranë-Durrës. /albeu.com/

Loading...