Analisti politik shqiptar dhe njohesi i mire i zhvillimeve politike ne Lindjen e Afert Ilir Kulla, lidhur me histerinë islamofobe qe po shfaqet ne doze te madhe gjate diteve te fundit, sidomos pas masakres se Parisit, ka reaguar ne profilin e tij te facebook. Ja postimi i tij i plote:

Histeria ksenofobike antifetare pas sulmeve terroriste te Parisit as nuk do t’i ngjalle viktimat e pafajshme, as nuk do te dobesoje ISIS, as nuk do te perfundoje luftërat ne Lindjen e Mesme dhe as do te parandaloje viktima te tjera.

Kjo histeri islamofobe i sherben vetem atyre krimineleve qe vrane te pafajshmit ne Paris dhe kauzes se tyre shkaterruese.

Loading...