LifeStyle

Kush janë njerëzit më me ndikim në botë?

time-100-grid-today-170420-tease-2ba44e0adde167342bdc07ab7b2ad1c7-today-inline-large_1492692946-1761852

Si për çdo vit, gazeta TIME ka publikuar listën me 100 njerëzit më me ndikim në botë.

Në këtë listë marrin pjesë sërish Donald Trump, e bija e tij Ivanka dhe burri i saj Jared Kushner.

Emra që zunë vend në këtë listë ishin edhe futbollisti i Barcelonës Neymar,

Në këtë listë u përfshinë ardhësit e parë si Chance The Rapper, Conor McGregor, Ivanka Trump e Jared Kushner.

Nga artistët, u zgjodhën emra si Ed Sheeran, Demi Lovato, Emma Stone, James Corden e James Legend.

Në botën e titanëve të teknologjisë dhe biznesit spikatën Evan Spiegel i Snapchat dhe Jeff Bezos nga Amazon.

Ndërsa, sa u përket liderëve botërorë, nuk munguan emrat e Donald Trump,

Rexhep Taip Erdogan, Theresa May, Narendra Mori dhe Papa Francis.

Befasi në listë bëri edhe përfshirja e futbollistit të Barcelonës, Neymar.

To Top