Roomie është ndër talentet i cili përmes rrjeteve sociale ka shfaqur aftësitë e tija në këndim. E veçanta e zërit të Roomie është që ai mund të këndojë pa problem në zëra të ndryshëm.
Në videon në vazhdim djali i cili tashmë ndiqet nga 27 milionë ndjekës shfaqet duke kënduar disa nga hitet e mëdhaja të: Calvin Harris, Lil Jon, Chris Broën, Billie Joe, Bryan Adams, Maroon 5 , Bon Jovi, Rick Astley, Passenger, John Legend, Jason Derulo, Wanz (Mackelmore), OMI, Tay Zonday, Pat Monahan, Chad Kroeger, Nick Jonas, Martin Johnson, Sam Smith, Andy Grammer, Imagine Dragons, Eduard Khil dhe Bruno Mars, transmeton Indeksonline.

Emri i vërtetë i Roomie është Joel Berghult. Ai është suedez ndërsa që është këngëtar dhe kompozitor gjithashtu. Ai luan në një nume të madh të instrumenteve ndërsa që talentin e ka trashëgimi nga babai./Indeksonline/

Loading...