Adelina Ismaili është yll i pa diskutim.Kudo ku paraqitet,ajo shkëlqen dhe e bënë më të mirën,shkruan “Kosovarja”.Ndër vite këngëtarja ka bërë disa pauza në karrierën muzikore. E, sa herë që është rikthyer,ka goditur edhe më fortë.Adelina bëri boom të jashtëzakonshëm me “Kanagjegjin”. Kënga dhe performanca nuk harrohet as sot e kësaj dite dhe mbetet një ndër këngët më interesante, shkruan “Kosovarja”.Diva e skenës muzikore përherë ka qenë më e paguara. As sot ende nuk mund t’ia kalojë askush kur vjen fjala për shuma.Për albumin muzikor me titull “Prej fillimit”, Adelina është paguar me mbi 100 mijë marka nga produksioni “Zico Company”, per editim te albumit muzikor shumë të shitur dhe me të gjitha këngët hite.

Loading...