Sport

Ky trajner pritet ta zëvendësoj Osmanin te Renova (FOTO)

Skuadra e Renovës po flitet se po mendon për të rikthyer Vllatko Kostovin, i cili do të zëvendësonte Qatip Osmanin, merr vesh gazeta “Lajm”.
Osmani do të largohet në fund të sezonit, pasi ka pranuar t’i bashkohet Shkëndijës në kampionatin e ardhshëm.

Sipas informacioneve të gazetës “Lajm”, përfaqësuesit e Renovës kanë biseduar me trajnerin Kostov, por diçka konkrete ende nuk ka. Pritet që deri në fund të muajit palët në fjalë të arrijnë akordin dhe Kostov të rikthehet te Renova, tek e cila ishte në vitin 2008, ndërsa në vitin 2010 e bëri kampion, kurse dy vite më vonë fitoi edhe kupën. /lajm

vlatko-kostov

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top