Pas 30 viteve në këtë garë është duke marrë pjesë edhe Crvena Zvezda, e cila për herë të fundit në garën më të madhe europiane kishte marrë pjesë në vitin 1992.

Si rrjedhojë, komentatori i Televizionit Shqiptar kishte pozuar me fanellë dhe ka pranuar publikisht se është tifozë i Zvezdës.

Por, fati sonte nuk ishte në anën e Grillos dhe as në anën e beogradasëve.

Ata janë në grupin e vdekjes, grupin C, ku është Paris Saint-Germain, Napoli dhe Liverpooli.

Duket se Zvezda është i vetmi ekip që nuk luan lojë sulmuese në këtë grup, derisa tri ekipet e tjera njihen për lojën e tyre sulmuese.

Ky sigurisht do të jetë një lajm i keq për Kosta Grillon. /GazetaExpress/