Sport

Lajm shumë i mirë vjen nga Zvicra: Taulant Seferi luajti për YB (VIDEO)

15871732_1197727730263976_8909286718591280349_n

Një lajm shumë i mirë për sportdashësit e futbollit vjen nga Zvicra. Taulant Seferi përfundimisht i është kthyer terreneve të futbollit. Pas një pushimi të gjatë talenti shqiptar ka zhvilluar një ndeshje për skuadrën e Young Boys.

Ai ka luajtur 45 minuta në miqësoren kundër Shafhausen në fushë të tyre, ndeshje që përfundoi me rezultat 3-4 për mysafirët.

Futbollisti nga Kumanova, Seferi është një prej lojtarëve më perspektiv shqiptar dhe nga ai pritet shumë në të ardhmen.

Kujtojmë se, ai dy herë ishte operuar në gju dhe kishte një periudhë të gjatë rehabilitimi. /lajm

 

To Top