LAJME

Hyrje | LAJME
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 152 | Treguar: 1 - 8

Luftëtarët e ISIS-it i vënë flakën flamurit palestinez (video)

image
Një gjë e pazakontë ka ndodhur në mesin e disa luftëtarëve për Shtetin Islamik të Irakut dhe Levantit (ISIS). Në një video të publikuar në You
më shumë

Prizren, sekuestrohen 86 kg marijuanë dhe bimë kanabis "lazaratase"

image
86 kilogram marijuanë dhe dhjetë parcela në të cilat ishte kultivuar kanabis sativa, u sekuestruan nga Drejtoria Antidrogë e Policisë së Kosovës, në Prizren. Këto
më shumë

Letër nga një mjek norvegjez nga Gaza drejtuar njerëzimit dhe Obamas

image
Nata e mbrëmshme qe ekstreme. “Pushtimi tokësor” i Gazës rezultoi në dhjetëra të vrarë dhe automjete të mbushura me palestinezë të të gjitha moshave të
më shumë

Autostradat e Evropës, të "pushtuara" nga mërgimtarët shqiptarë(Foto)

image
Foto dhe teksti: Dashnim HEBIBI Datat 18 dhe 19 korrik njihen për të gjithë si më të «fortat» e ardhjes së mërgimtarëve për në atdhe. Vetëm dje,
më shumë

“Moda” e re në Izrael shënjestronë gratë shtatzëna: Gjuaj një vrit dy (Foto)

image
Në Izrael kanë nisur të shiten fanella në të cilat bëhet thirrje për vrasje madje nga ato më të rëndat. Këto fanella shënjestrojnë gratë shtatzëna
më shumë

Berluskoni i shpëton sërish dënimit për abuzim seksual

image
Ish-kryeministri italian, Silvio Berluskoni nuk do të dënohet për kryerjen e marrëdhënieve seksuale me një të mitur. Kërkesa për hedhjen poshtë të kësaj akuze është
më shumë

OMSH: “Monstra”, pasojë e diskriminimit të vazhdueshëm

image
Oborri Mbretëror Shqiptar (OMSH) përmes një deklarate sërish ka shprehur shqetësime për zhvillimet e fundit në Maqedoni, pas protestave të shqiptarëve dhe kërkesave të tyre. ”I
më shumë

Të huajt deklarojnë: “Vetëm shqiptarët konsiderohen si pasardhës të racës ilire”

image
Maurico Druon, sekretar i Akademisë frënge: “Shqiptarët i përkasin popujve më të vjetër se vet historia. dhe gjyshërit e shqiptarëve merrnin pjesë në luftën e
më shumë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 152 | Treguar: 1 - 8