Kosovë

Fillimi | LAJME | Kosovë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 1879 | shfaqen: 1 - 6

LDK Zvicër: Fundërrina Klosi e di kush e vrau Ministrin Krasniqi, Ali Ukën, Ilir Konushecin...

image
LDK-ja në Zvicër ka reaguar ashpër pas deklaratave të vazhdueshme të Fatos Klosit shefit të shërbimit Informativ të Shqipërisë gjatë luftës në Kosovë, i cili
Më tepër

Majko: Rugova është tradhtar po aq sa Klosi ka qenë luftëtar i UÇK-së

image
Deputeti socialist, Pandeli Majko, ish-kryeministër i Shqipërisë në kohën e luftës së Kosovës, ka reaguar sot mbi pastërtinë e kauzës për liri të Kosovës dhe
Më tepër

BE-ja do të zotojë 350 mijë euro për identifikimin e “të zhdukurve” të luftës!

image
Me rastin e Ditës së personave të pagjetur në Kosovë, shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë dhe Përfaqësuesi Special i BE-së, Samuel Zbogar ka theksuar se Bashkimi Evropian qëndron i bashkuar në kujtim së bashku me familjet e viktimave të zhdukura gjatë mizorive të kryera në Kosovë më 1999.
Më tepër

Aksident i rëndë në Pejë, vdes 31-vjeçari [Pamje të rënda]

image
​Një aksident trafiku ka ndodhur gjatë pasditen së sotme në fshatin Ramun, në magjistralen Pejë-Prishtinë, raporton Indeksonline.
Më tepër

Gjendet një trup i pajetë në lumin Ibër

image
Një trup i pa jetë është gjetur para pak çastesh në lumin Ibër, afër fshatit Soqanicë në veri të vendit.
Më tepër

Prishtinë, në oborrin e UP-së një qytetar bën "dush" (FOTO)

image
Këto pamje janë fotografuar pikërisht sot, në mëngjes, rreth orës 7:45, në oborrin e UP’së, përballë Fakultetit Ekonomik. Çdo mëngjes, drekë apo mbrëmje jemi mësuar ta
Më tepër
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 1879 | shfaqen: 1 - 6