Kosovë

Fillimi | LAJME | Kosovë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 1455 | shfaqen: 1 - 6

Çfarë thoshte presidenti Rugova për Adem Jasharin (Video)

image
Presidenti i parë i Kosovës së pasluftës, Dr. Ibrahim Rugova, në një intervistë të rrallë menjëherë pas luftës ishte pyetur për vizitën te varrezat e
Më tepër

​Rrëfimi rrënqethës i Besarta Jasharit për marsin e 98'ës (Video)

image
Besarta Jashari, e cila i kishte shpëtuar sulmeve mbi familjen Jashari gjatë vitit 1998, ka rrëfyer shpëtimin e saj nga vrasja e serbëve dhe tmerret
Më tepër

Dyshohen për vrasjen e Enver Zymberit, suspendohen vëllezërit policë Lekiq

image
Shefi i operativës në Policinë e Kosovës në stacionin e veriut të Mitrovicës, kapiteni Miodrag Lekiq, si dhe vëllai i tij, po ashtu pjesëtar i policisë në këtë stacion, Millan Lekiq, janë suspenduar nga detyra deri në përfundim të hetimeve që po zhvillohen në lidhje me rastin e vrasjes së policit Enver Zymberi
Më tepër

Matoshi: Mos intonimi i himnit kombëtar nuk ishte gabim

image
Analisti dhe njohësi i çështjeve politike, Halil Matoshi, ka thënë se mos intonimi i Himnit Kombëtar, gjatë ceremonisë së “Epopesë së UÇK-së”, nuk ishte një gabim
Më tepër

Vuçiq: Serbia s’është fajtore për eksodin e kosovarëve!

image
Kryeministri serb, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se Serbia nuk është përgjegjëse për emigrimin masiv të shqiptarëve të Kosovës drejt vendeve të Bashkimit Evropian. Ai e bëri këtë deklaratë ditën e enjte, gjatë një konferencë të përbashkët shtypi në Beograd me Dimitris Avramopulos, komisionarin e BE-së për Migracionin, Punët e Brendshme dhe Shtetësinë
Më tepër

Matoshi: Mos intonimi i himnit kombëtar nuk ishte gabim

image
Analisti dhe njohësi i çështjeve politike, Halil Matoshi, ka thënë se mos intonimi i Himnit Kombëtar, gjatë ceremonisë së “Epopesë së UÇK-së”, nuk ishte një
Më tepër
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 1455 | shfaqen: 1 - 6