Fillimi | LAJME | Maqedoni | SKANDAL: Aferë dashurie mes BDI-VMRO, që do dridhë koalicionin

SKANDAL: Aferë dashurie mes BDI-VMRO, që do dridhë koalicionin

image

Një aferë e madhe dashurie, në të cilën janë të perfshire dy anëtarë të lartë të VMRO-së dhe BDI-së, është duke e dridhur koalicionin qeverisës, ka njoftuar portali "Libertas", duke shtuar se bëhet fjalë për mashkull dhe femër, emrat e të cilëve për arsye të kuptueshme nuk publikohen, për shkak se bëhet fjalë për personalitete që kanë funksione të larta (partiake) në qeveri dhe parlament.

Dashuria mes tyre kishte lindur si rezultat i një udhëtimi para më shumë së një viti, dhe e cila zgjatë edhe sot me intensitet të pazvogluar.

Jozyrtarisht, të dy liderët Gruevski dhe Ahmeti, kohë më parë janë paralajmëruar se lidhja mes funksionarëve të tyre, mund të del dalngadalë në publik.

Po ashtu paralajmërohet se dy të dashuruari, vec e vec, do të thirren për t'u qortuar tek shefat e tyre partiakë, Për shkak se ekziston frika se me daljen në publik të seks-skandalit dhe zbardhjen e emrave, një gjë e tillë seriozisht mund të reflektohet negativisht në rejtingun e tyre (BDI-VMRO) para zgjedhjeve që priten të mbahen për disa muaj.

LAjm 9 vite me ju

Subscribe to comments feed Komente (5 dërguar):

rinori
avatar
OOoo sju ka met ktyne gje tjeter vec edhe kjo pune skandali,,,,po skandali i rradhes po kush mund te jet,,turp,turp,turp
Thumbs Up Thumbs Down
2
babcani
avatar
EPO GJITH KJO DASHURI MES DY PARTIVE TE KENI FRIKE QE MOS NA DALIN TE DASHURUAR BURRAT MES VETI SE LERENI ME BURR E GRUA,,
Thumbs Up Thumbs Down
2
guriidjepit
avatar
e nseruar redaksi mos publikoni dashurit,se vall mos u gjej ajo e televizionit a-1 dhe e gazetave te velia ramkovskit dhe ajo e gazetarit te fokusit ju lutemi mos e shtini ne pun sasho mihlkovi se duhet ali ahmeti ti pjeki qingj te dardha por qigjat jan te vogel dhe sashos i duhen qigja te medha per punei qe dja krye Alise,haj rrini urete ju gazetaret shqiptar mos u gjej ajo qe e gjeti curujlindhe ne lxuesit tuj ne mergim skemi c'ka te lexojm duhe qe ta lusim bijen e qani mehmedit te nxjerri ndonji kenge per xhaxhi alin dhe te degjojm kenge pere ali ahmetin ose ti pagujm me pare vllezrit lleshi pere komndantin,... dhe gjeneralin e kos-te serb gezim ostreni,me mir e kemi te lexojm ne interrnet artikuj tua-
Thumbs Up Thumbs Down
1
babcani
avatar
ky koalicion nje kohe kaq te gjate nuk eshte per tu quditur se do kete te dashuruar por nje zot e di sa do jen te vllazeruar e qe keti populli mbi kurriz ka per ti renduar.
Thumbs Up Thumbs Down
3
don zhuani
avatar
ej ju te lajmit me duket se keni filluar te na censuroni,pse nuk botuat komentin tim ku shkrova "mos jane gazetaret gabi,mos eshte ne pytje dashuria e gruevskit me ali ahmetin sepse sipas orientimit te tyre seksual me shume me duket se behet fjale mes ketyre dyve"kjo ishte ne esence permbajtja e komentit tim,mos u frigoni se pasojat i mbajme ne komentuesit dhe jo ju.
Thumbs Up Thumbs Down
1
gjithsej: 5 | shfaqen: 1 - 5

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë