Maqedoni

Hyrje | LAJME | Maqedoni
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 4952 | Treguar: 1 - 6

Ministri Izairi bisedoi me kryetarët e komunave të Pollogut për deponinë rajonale

image
Sot, me ftesë të ministrit të Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësino, Nurhan Izairi, u takuan  kryetarët e komunave të Rajonit Planor të Pollogut dhe diskutuan
më shumë

Shoqata “Ensar” shpërndau paketa dhe shtroi sofra të iftarit

image
Muminët, besimtarët, e shfrytëzojnë muajin e rahmetit dhe të bereqetit – Ramazanin e Madhërishëm, për të bërë vepra të mira nga bollëku i këtij muaji. Ashtu
më shumë

Përfaqësuesi i Vatikanit vizitoi BFI-në

image
Këto ditë, Reisul Ulema i BFI, H. Sulejman ef. Rexhepi, priti për vizitë përfaqësuesin e Vatikanit në Maqedoni (apostol noncin për Maqedoni), Monsinjor Anselmo Gvido
më shumë

Kim Mehmeti: Po na përfaqësojnë “kokëboshët” dhe “xhepëmbushurit”

image
Analisti dhe shkrimtari Kim Mehmeti ka bë edhe një kritikë ndaj realitetit në Maqedoni, ku shqiptarët që përbëjnë mbi 30 për qind të popullatës ankohen
më shumë

‘EVN” dhe OH “Hilal” ndihmojnë familjet skamnore të Gostivarit

image
Kompania energjetike “EVN - Maqedoni”, në bashkëpuni me Organizatën Humanitare (OH) “Hilal” të Bashkësisë Fetare Islame (BFI), kanë vijuar me aksionin humanitar për familjet në
më shumë

Fabrika në Sopishtë posedon lejet adekuate për punë

image
Ministria e Ekonomisë, lidhur me fatkeqësinë që ndodhi dje në Sh.P.T. ICEMAK Sh.p.k  në komunën e Sopishtes,  dje, më 24.07.2014 në orën 17:10 minuta, informon
më shumë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 4952 | Treguar: 1 - 6