Shqipëri

Hyrje | LAJME | Shqipëri
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 681 | Treguar: 13 - 18

Hoffman: Zgjidhje e zgjuar e të dy palëve për shtyrjen e vizitës në Beograd

image
Një përpjekje nga të dyja palët për pajtim dhe qetësim të situatës e cilësoi ambasadori Gjerman Helmut Hoffman shtyrjen e vizitës së kryeministrit Edi Rama
më shumë

Lubonja: Shqiptarët do marrin dënimin e merituar, flamuri i ngritur në Beograd, s’ishte flamuri shqiptar

image
Fatos Lubonja vazhdon që të provokojë shqiptarët me komentet e tij. Edhe pse shqiptarët kanë qenë viktima të dhunës serbe në ndeshjen Serbi-Shqipëri, ai thotë se
më shumë

Delegacioni shqiptar braktisi samitin në Milano për të shkuar në kazinotë e Sanremos

image
Duke cituar një shkrim të gazetës italiane Corriere della Sera, Partia Demokratike akuzoi ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli se bashkë me delegazionin shqiptar që drejtonte,
më shumë

Mediat serbe: Ja shqiptari që komandoi dronin me “Iphone’, plani me Olsi Ramën

image
  Serbia thotë se ka zbuluar dhe ka shpallur në kërkim njeriun që ngriti një flamur me simbole shqiptare mbi stadiumin Partizani të martën në mbrëmje.
më shumë

​Rama: Shqipëria e Madhe është makthi i Serbisë, jo projekti ynë

image
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama thotë se Shqipëria e madhe nuk është projekt i shqiptarëve por makth i Serbisë. Edi Rama, beson se Serbia do të
më shumë

Arjan Çani: Xhaka u soll si Adem Jashari, nuk duhej të shkonte ta rrëmbente flamurin!

image
Arjan Çani thotë se nëse Taulant Xhaka nuk do të shkonte të rrëmbente flamurin shqiptar nga duart e futbollistëve serbë, ndeshja do të kishtë përfunduar
më shumë
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 681 | Treguar: 13 - 18