Shqipëri

Hyrje | LAJME | Shqipëri
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 736 | Treguar: 13 - 18

​Kuqezinjtë e duan edhe votën e qytetarëve që jetojnë jashtë Shqipërisë

image
Aleanca KuqeZi, thotë se janë mbi 1.3 milion qytetarë të Shqipërisë, të cilët jetojnë jashtë territorit të shtetit, dhe se nuk kanë të drejtë vote. Kjo,
më shumë

Rama: Himara s’ka qenë kurrë minoritare!

image
Kryeministri Edi Rama “zhvesh” pretendimet e nënkryekuvendarit Vangjel Dule që mbron interesat e pakicës së vogël joshqiptare (greke) në jug të Shqipërisë
më shumë

Tony Blair takim në Tiranë me Ramën

image
Kreu i qeverisë, Edi Rama, u takua mëngjesin e sotëm me ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Ky i fundit është njëherësh edhe këshilltari i kryeministrit Rama. Takimi,
më shumë

Berisha: Ja e vërteta e deklaratës sime për marrëveshjen e Rambujesë

image
Ish kryeministri shqiptar, Sali Berisha ka sqaruar për herë të parë në detaje atë që kishte ndodhur gjatë konferencës së Rambujesë në vitin 1999 dhe
më shumë

Pandeli Majko, i pari mashkull që e pranon se ka bërë dashuri vetëm me gruan e tij

image
Ndodh që meshkujt gënjejnë kur pyeten se me sa gra kanë fjetur; e shtojnë dukshëm numrin e tyre.  Por ja që Pandeli Majko, ish-Kryeministri i Shqipërisë,
më shumë

Rama: PD të vret natën e të qan ditën

image
Menjëherë pas deklaratës së kreut të PD-së Lulzim Bashës, i cili kërkoi faljen e kamatëvonesave për debitorët e energjisë, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. Duke
më shumë
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 736 | Treguar: 13 - 18