Ndeshja e parë e Liga Europës na solli kundërshtar Glasgoë Rangers, kampion i shumfishtë i Skocisë dhe finaliste e Liga Evropës në vitin 2008. Tani trajner i skuadrës është ish-kapiteni i Liverpoolit Steven Gerrard. Klubi është themeluar para 146 viteve, ndërsa stadiumi ka kapacitet prej 50,817 ulëseve.

Loading...