Kosovë-Shqipëri

Lirohet me kusht Ramush Haradinaj (Video)

haradinaj

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është liruar nga ndalimi policor.

Gjykata në Colman të Francës, pas shqyrtimit të dokumentacionit për rreth një orë ka vendosur që Haradinaj të lihet i lirë me kusht që të mos dalë nga Franca dhe të lajmërohet tek autoritetet dy herë në javë, raporton Indeksonline.

Ish-kryeministri ishte ndaluar një javë më parë nga autoritetet franceze në bazë të një urdhër arresti të lëshuar nga Serbia.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top