Luka Modric, futbollisti i Real Madridit dhe futbollist i kombëtares kroate i ka dedikuar një video mesazh Dianës, 13-vjeçares me skoliozë.Pas apelit për ndihmë në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët” në “News24”, ajo udhëtoi drejt Zagrebit për t’iu nënshtruar një operacioni. Mesazhet për Dianën, por edhe ndihma nga qytetarët shqiptarë, dhe jo vetëm, ka qenë e madhe.Pjesë e mbështetjes së Dianës janë bërë edhe Amir Rrahmani, Adrian Kozniku, Agim Ibrahimi e Eros Grezda.

Mesazhin e Modricit mund ta shikoni në minutën e fundit në videon e mëposhtme.