Për vite me radhë i ka qëndruar besnik skenës muzikore.
Mahmut Ferati sapo ka publikuar këngën e tij më të re me titull “Gurbetqar”, shkruan lajmi.net.

Këtij projekti i cili flet për mërgimtarët ai ia ka shoqëruar edhe videoklipin, i cili është punuar nga MProduction.

Për tekstin e këngës është përkujdesur Milaim Islami, ndërsa muzikën dhe orkestrimin e ka bërë Rrahman Kryeziu.

Më poshtë mund ta dëgjoni këngën më të re me titull “Gurbetqar”, kënduar nga Mahmut Ferati. /Lajmi.net/

 

https://www.youtube.com/watch?v=bcFenHDLxVM

Loading...