Prej sonte në mesnatë rriten çmimet e benzinës dhe derivateve të naftësRritet çmimi i naftës në Kosovë
Vendimi i fundit i Komisionit Rregullator për Energjetikë është se pas mesnatës do të rriten çmimet e derivateve, njofton Portalb.mk.

Benzina do të shtrenjtohet për 1 denarë, ndërkaq dizeli për 0.5 denarë.

Eurosuper BS 95 do të shitet për 72 denarë për litër, ndërkaq Eurosuper 98 për 74 denarë për litër. Dizeli do të shitet për 52.50 denarë për litër, ndërkaq mazuti për 34 denarë për kilogram.

Loading...