Real Madridi përmes faqes se tij zyrtare ka lajmëruar transferimin e fituesit të “Dorezës se artë” në Botëror, portierit Thibaut Courtois, portier i Chelseas dhe ishportier i At.Madrid.

Fituesit i “Dorëzës se Artë në Botëror dhe njëri prej lojtarëve më të mirë në Rusi, portieri Thibaut Courtois ka nënshkruar me kampionët e Europës, Real Madrid. Klubi mbrtëror njofton se me portierin e ri ka nënshkruar kontratë disa vjeçare për 35 milion euro.