Kapiteni i reprezentacionit të Spanjës, Sergio Ramos, ka festuar golin kundër Kroacisë duke bërë shqiponjën dy krenare.

Ramos në minutën e 57-të shënoi golin e pestë për “Stuhinë e kuqe”, kurse më pas me dorë bëri shqiponjën  në stilin e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit.

Mediat serbe ia kanë zënë për të madhe Ramosit, duke shkruar se nuk e kanë pritur një provokim të tillë nga ai./lajm

Loading...