A keni pasion për lojërat e fatit si Dashi apo përpiqeni të gënjeni për moshën si Binjakët?
Zodiaku zbulon skeletet tona në dollap… Është e kotë ta mohosh: të gjithë kemi skelete në dollap dhe nganjëherë mund të kemi frikë edhe se do të zbulohen. Nuk është e lehtë të tregojmë disa anë të vetes sonë sepse do të donim t’i fshihnim edhe nga vetja jonë. Ka nga ata që i jetojnë këto situata me turp dhe ata që e bëjnë këtë me ironi dhe zemërgjerësi. Për të zbuluar se çfarë na fshehin njerëzit përreth nesh, Horoskopi dhe Yjet tregojnë se cilat janë skeletet në dollapin e secilës prej shenjave të zodiakut!

DASHI

– Në të vërtetë, nuk keni shumë sekrete për të fshehur, veproni gjithmonë me spontanitet të madh dhe nuk keni frikë apo turp të pranoni disa mëkate të vogla. Një gjë që ju nuk e pranoni me lehtësi të madhe është pasioni juaj për lojërat e fatit. Rreziku ju tërheq si një magnet. Ju jeni në gjendje t’i kaloni mbrëmjet, duke luajtur poker me miqtë ose duke luajtur ruletë në ndonjë kazino.

DEMI

– Megjithëse ju keni reputacionin e përkatësisë në shenjën më besnike të Zodiakut, edhe ju keni skeletet tuaja në dollap dhe shpesh janë tradhtitë që nuk keni qenë në gjendje t’u rezistoni. Është e vështirë për ju që të mbani marrëdhënie jashtëmartesore për një kohë të gjatë dhe nuk preferoni të pranoni dobësitë tuaja trupore. Nga ana tjetër, ju kurrë nuk lini që t’u mungojë asgjë partnerëve tuaj dhe nuk jeni të shqetësuar nga fajësia. Frika e zbulimit, megjithatë, mund të jetë një burim ankthi i madh.

BINJAKËT

– Duke folur për skeletet në dollap me ju është një kënaqësi e madhe sepse keni kaq shumë që shpesh harroni se ata janë atje, të gatshëm për t’iu futur në telashe në çdo kohë. Ndër të gjitha këto skelete, një nga më të njohurit e eksponentëve të shenjës suaj është me siguri të gënjesh në lidhje me moshën tuaj të vërtetë. Ju e keni zakon të hiqni disa vjet dhe shpesh edhe ju bindni veten, duke harruar të zbuloni moshën tuaj të vërtetë për partnerët tuaj edhe pas viteve dhe viteve që i njihni.

GAFORRJA

– Ju jeni mjaft paranojak dhe shumë shpesh ju mundoni veten me mendimin se të dashurit tuaj mund të fshehin diçka të rëndësishme nga ju. Po sikur të ishin të tjerët të zbulonin skeletet e tua të fshehura? Ndër më të zakonshmet, sigurisht që do të vazhdoni të dëgjoni ish-ët tuaj. Është më e fortë se ju dhe keni aftësinë e jashtëzakonshme që të mos ia zbuloni askujt, as mikut tuaj më të mirë. Dhe nëse partnerët tuaj jua kthejnë me të njëjtën monedhë? Si do të reagonit?

LUANI

– Ju gjithmonë keni pëlqyer të tregoni pasurinë tuaj dhe asetet tuaja. Gjithmonë vishni rroba projektuesi, këpucë të shtrenjta, stoli të çmuara dhe aksesorë të çmuar dhe të modës më të fundit. I bëni të gjitha këto vetëm për t’u vënë re! Askush nuk do të guxonte kurrë të mendonte se skeleti juaj në dollap është vetëm ai i borxheve. Për të pasur një mënyrë jetese të rehatshme dhe luksoze, në fakt shpesh vraponi pas kredive të vogla.

VIRGJËRESHA

Loading...