Një numër i vogël i qytetarëve i bashkangjiten Sot në qytetin e Kërçovës, VMRO-DPMNE-ja opozitare kishte organizuar protestë kundër siç kishin paralajmëruar se LSDM-ja bënë sikur puna e tyre kriminale është sipas standardeve evropiane. ”LSDM-ja nuk mund të manipulojë se vlerë evropiane është ndarja e tenderëve prej milionash për firma pa përvojë”. Më herët bënin thirrje gjithashtu që sipas kësaj partie për të arritur vlerat evropiane, është e nevojshme që LSDM dhe Zoran Zaev të largohen nga pushteti, pasi sipas tyre, vetëm atëherë shteti do të shkojë përpara. Mirëpo ajo çfarë është parë sot, ishte numri i vogël i protestuesve. Për më shumë ndiqni videon e plotë./21Media

Lexo me shume: http://rtv21.tv/mickoski-me-kusherinje-proteston-ne-kercove/
© RTV21.tv

Loading...