Klubi i basketbollit Shkupi nga sezoni i ardhshëm do të jetë i vetmi klub në basketbollin elitar të Maqedonisë që do të garoj me dy ekipe në të dyja konkurrencat-të meshkujve dhe atë të femrave.

Një një intervistë për emisonin Sporti në Lajm Tv, trajneri i klubit të basketbolli Shkupi, gjithashtu ka bërë edhe një përmbledhje të sezonin të kaluar në Superligën e Maqedonisë në basketboll për meshkuj, ku skuadra  e tij siguroi ekzistencën pas ndeshjeve të play-outt-it.

Ai ka folur edhe për basketbollin e femrave, ku skuadra çairase për herë të parë do të garoj në Superligë. Miftari theksoi se me mbështetje financiare mund të bëhen kampione të Maqedonisë në basketboll për femra.

Miftari: Me mbështetje financiare mund të bëhemi kampione të Maqedonisë në basketboll për femra (VIDEO)

Miftari: Me mbështetje financiare mund të bëhemi kampione të Maqedonisë në basketboll për femra (VIDEO)

Gepostet von Lajm TV am Dienstag, 5. Juni 2018

Loading...