Zëvendëskryeministrja serbe, Zorana Mihajloviq tha me rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit se kjo nuk mund të kontribuojë për paqen dhe sigurinë në Kosovë dhe se ajo shpreson që autorët e krimit të zbulohen dhe të japin përgjegjësi,.

“Tragjedi. Ngushëllime familjes, por kjo nuk mund të kontribuojë në paqen dhe sigurinë në Kosovë, si dhe mesazhet  nxitëse nga politikanët shqiptarë që u thonë serbëve të mos kthehen në Kosovë”, tha mes tjerash ajo për “Kuririn” serb, transmeton Klan Kosova

Loading...