Ministrja zvicerane ulet në shkallë të vagonit të trenit, sepse nuk kishte vend të mjaftueshëm

Ministrja zvicerane ulet në shkallë të vagonit të trenit, sepse nuk kishte vend të mjaftueshëm
Ministrja zvicerane e Departamentit të Transportit, e cila po shkonte në një debat në Televizionin shtetëror zviceran SRF në Cyrih, është dashur të ulet në shkallët e një treni, për shkak të mungesës së vendit në vagon.
Të gjithë udhëtarët e rregullt të trenave me siguri se janë ballafaquar me lloj lloj peripecish në trenat e stërmbushur me njerëz, por një gjë e tillë i ka ndodhur edhe ministres Doris Leuthard gjatë udhëtimit të saj në Cyrih.
Në të vërtetë, këshilltarja federale, e ngarkuar për Ministrinë e Transportit, është dashur të udhëtojë e ulur në shkallët e trenit që do të dërgonte në SRF, për shkak të mungesës së vendit në vagon, shkruan “20 Minutes”, përcjell Albinfo.ch.
Incidenti ndodhi mbrëmjen e së premtes, njofton televizioni zviceran në një Tëeet me foto, ku shihet shpina e saj dhe përpjekja për të klasifikuar dosjet e saj me një bashkëpunëtore femër.
Doajneja e Këshillit Federal është dashur të merrte pjesë në programin e famshëm debativ “Arena”. Tema e këtij debati ka qenë çështja e biçikletave për të cilën zviceranët duhet të vendosin më 23 shtator.
Një ekip i medias sociale e ka fotografuar politikanen nga Aargau, duke e përshkruar foton si “jashtëzakonisht simpatike” dhe duke shtuar komentin: “Herën tjetër është më mirë të vini me biçikletë në “Arena”, apo jo Zonja këshilltare federale? ”
Në Tëitter, nga ana tjetër, shumë përdorues të internetit kanë konstatuar se ky është vetëm një veprim i pastër komunikimi nga ana e Doris Leuthardit

Loading...