ShowBiz

‘Miss Bum Bum’ tregon se kush do ta fitojë ‘Topin e Artë’ për vitin 2018

Líder 10 pontos na frente dos Madrids. 😂 #ViscaBarça 💙❤🔝⚽

A post shared by Suzy Cortez (@suzycortezoficial) on

Cristiano Ronaldo sonte ka fituar për herë të pestë Topin e Artë.

Ylli I Real Madridit, Ronaldo ka marrë trofeun e çmuar në një ceremoni madhështore të organizuar në Kullën e Eifelit të Parisit.

Në këtë formë portugezi është barazuar me numrin e trofeve të fituara prej futbollistit më të mirë në botë në dekadat e fundit dhe ndoshta në gjithë historinë, superylli i Barcelonës, Lionel Messit.

Ky e fundit e ka adhuruese tejet të madhe, e cila është shpallur në vitin e kaluar edhe “Mis Bum Bumm”.

Por Suzy Cortez nuk i ka pëlqyer fare kjo dhe beson se në vitin 2018 do të shpallet më i miri në botë, Messi.

Ajo me këtë rast ka publikuar një fotografi lakuriq pranë një dushi në një banjë teksa mbante fanellën e katalanasve me emrin yllit argjentinas, ndërsa në mur shihet numri i gjashtë, që i rrëfehet numrit të titujve, që do të arrinte në rast të fitores së vitit të ardhshëm të Messit.

Messi deri më tani ka fituar pesë herë të titullin e Topit të Artë gjatë viteve 2009, 2010, 2010, 2012 dhe 2015.

To Top