Ndeshja e zhvilluar mbrëmë ndërmjet Serbisë dhe Zvicrës tërhoqi vëmendjen e të gjithëve.

Rëndësi të madhe padyshim se kishte për popullin shqiptarë, pasi katër lojtarë të Zvicrës janë me prejardhje shqiptare, shkruan lajmi net.

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri ishin fokus i mediave me golat që shënuan, të cilët na bën krenarë posaqërisht në momentin kur bënë shqiponjën.

Pas reagimeve të shumta të fytyrave të njohura publike, i fundit erdhi edhe nga modelja nga Mitrovica, Besa Istrefi.

Ajo postoi një fotografi në llogarinë e saj, Instagram gjersa i lë një mbishkrim interesant fotos.

“Oh la laa, ma lerni kete Xherdanin ta martoj hahaha”, ka shkruar ajo. /Lajmi.net/