Mirëpo, jo për të veshur fanellën e Romës, por me skuadrën e tij Liverpool do të ketë një dyluftim për kualifikim në finale të Ligës së kampionëve.

Kështu është caktuar në shortin në selin e UEFAs në Nyon.

Salah, i cili pas asnjë dilem, lojtari më i mirë i Livëerpoolit këtë sezon (tre herë është zgjedhur lojtar i muajit në Premier ligë), para ardhjes në Anfield, dy vite i ka kaluar te Roma (15 gola në 31 ndeshje). Pas lajmit në Nyon, në Twitter kanë ndërruar mesazhe të mira administratorët e  Romës dhe Salahu.
“Në terren do të jemi kundërshtar 180 minuta, megjithatë çka do që të ndodh, mbesim miq përgjithmonë. I gëzohemi ndeshjes së re”, kamë porositur administratorët e Romës në Twiter.

Salah është përgjigjur: “100%”.

Loading...