Për fundjavë moti pritet që të jetë kryesisht me diell dhe me lagështi të ulët. Në verilindje të vendit do të fryjë erë e lehtë, theksojnë nga Enti Hidrometeorologjikë i Maqedonisë.

Për ditën e shtunë temperatura maksimale do të jetë 34 gradë celsius, ndërsa temperatura minimale do të jetë 14 gradë celsius.

Loading...