Moti në mbarë vendin do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Temperatura e mëngjesit do të arrij deri në 14 gradë derisa ajo e ditës nga 20 deri më 29 gradë Celsius.

UV indeksi do të jetë 7.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbajë gjithashtu mot me diell, temperatura e mëngjesit do të arrij deri më 12 gradë derisa ajo e ditës 28 gradë Celsius.