Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira të pakta në orët e pasdites. Gjithashtu, pasdite në zonat malore mund të ketë reshje lokale shiu, veçanërisht në lindje të vendit. Pritet të fryjë erë me intensitet mesatar në drejtim të juglindjes.

Temperaturat do të jenë mbi mesataren e sezonit, kështu gjatë ditës parashikohet që temperaturat të shkojnë nga 22 në 30 gradë celsius. Indeksi i UV do të jetë 7.

Loading...