Moti sot në mbarë vendin do të jetë kryesisht me vranësira dhe relativisht i ngrohtë. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi juglindor, derisa në orët e pasdites në pjesët perëndimore të vendit do të ketë reshje të shiut.

Temperatura e mëngjesit do të sillet nga pesë deri në 11 gradë Celsius, ndërsa ajo e ditës nga 20 deri në 25 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethin do të mbajë mot kryesisht me vranësira. Temperatura e mëngjesit do të jetë 10 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrij deri në 24 gradë Celsius.

Loading...