Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe nxehtë, me temperatura mbi mesataren. Do të fryjë erë mesatare me drejtim jugor. Indeksi i valëve UV do të jetë 6.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 7 deri më 16 gradë, ndërsa ajo ditore prej 28 deri më 35 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë do të jetë poashtu me diell dhe nxehtë me erë të dobët jugore. Temperaturat do të jenë prej 13 deri më 33 gradë celsius.

Gjatë funsjavës do të mbajë mot me diell dhe i nxehtë dhe temperaturat ditore në mbarë vendin do të jenë mbi mesataren për këtë periudhë të vitit.

Loading...