Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe i freskët me reshje lokale të shiut. Më shumë reshje priten në pjesët perëndimore të vendit.

Temperaturat ditore do të lëvizin pre 22 deri 23 gradë celcius, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me temperaturë maksimale deri 28 gradë celcius.

Loading...