Gjatë ditës do të mbretërojë mot i vranët me rreshje shiu posacerisht në perëndim dhe lindje, transmeton Express.

Nëpër male do të ketë edhe rreshje të borës.

Temperatura maksimale do të arrijë në 13 gradë. Në Shkup e rrethinë deri në 10 gradë celsius./Express/