Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë, ndërsa do të fryejë edhe erë e lehtë lindore.

Temperaturat e mëngjesit do të arrijnë deri 16 gradë celcius, ndërsa ditore do të arrijë deri 25 gradë celcius, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me temperatura deri 24 gradë celcius./Telegrafi/

Loading...