Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Pasdite në vendet më të larta malore do të ketë vranësira dhe kushte për reshje të pakëta të shiut.

Temperaturat ditore do të lëvizin prej 21 deri 28 gradë celcius, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me temperaturë maksimale deri 29 gradë celcius./Telegrafi

Loading...