Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë.

Temperatura minimale do të lëviz prej 12 deri 18 gradë celcius, ndërsa temperatura maksimale nga 25 deri 36 gradë ceclius.

Siç njofton DHP-ja, gjatë javës së ardhme do të ketë zmadhim të vranësirave, kryesisht në pjesët veriore të vendit, ndjekur me reshje të shiut dhe uljen e temperaturave./Telegrafi/

Loading...