Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe me periudha me diell. Do të fryjë edhe erë mesatare nga drejtimi veriperëndimor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 14 deri 21 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 23 deri 33 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti do të jetë stabil dhe me vranësira të pakta, ndërsa do të fryjë edhe erë mesatare.

Loading...