Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira të pakta. Pasdite në vendet më të larta malore do të ketë kushte për reshje të shiut, ndërsa do të fryjë edhe erë mesatare veriperëndimore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 9 deri 19 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 20 deri 32 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me diell, ndërsa do të fryjë edhe erë e cila do të shkaktojë rënie të temperaturave.

Loading...