Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i nxehtë, por sipas meteorologëve, pasdite do të ketë ndryshim të motit dhe në shumë vende të Maqedonisë do të ketë mot jostabil me vranësira dhe kushte për reshje të shiut.

Do të ketë edhe ulje të temperaturave, kështu që temperaturaat do të do të ulen në 36 gradë C.

Loading...