Maqedoni

MPB: Normalizohet gjendja në vendkalimin kufitar të Bogorodicës

Ministria e punëve të brendshme të Maqedonisë njofton se ka filluar të normalizohet gjendja në vendkalimin kufitar Bogorodicë-Evzoni, në kufirin jugor me Greqinë, njofton Telegrafi Maqedoni.

Pala greke ka filluar që të lëshojë hyrjen e atumjeteve transportues të rëndë, si kamionë dhe autobusë, pas ndalesës dyditore, si shkak i motit të ligë dhe gjendjes së keqë të rrugëve në Greqi.

Megjithatë, ndalesa për automjetet e rënda vazhdon të jetë në fuqi në vendkalimin kufitar të Dojranit./Telegrafi/

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top