Gjatë ditës së sotme në ora 16:15 është paraparë të zhvillohet derbi i madh shqiptarë, ai mes F.C. Shkupit dhe Shkëndijës.

Në mungesë të sulmuesit kryesor, Bazhe Iljoski, trajneri i posa zgjedhur i Çairasve ka vendosur që ekipin tetovar ta sulmoj me sulmuesin e ri të talentuar, Suhejl Muharem i cili do të ndihmohet nga dyshja tjetër, Serginho i cili së fundi u pais me dokumente dhe sot do të debutoj në fanellën e Shkupit. Futbollisti tjetër i cili do të ndohmoj 9-tëshen e Shkupit në sulm ë
shtë Basilio Ndong.

Loading...