Isa_MustafaKryeministri Isa Mustafa ka thënë sot se me miratimin e amandamenteve kushtetuese që i hapin rrugë themelimit të Gjykatës Speciale Kosova ka ndërmarrë një hap tejet të rëndësishëm dhe se me të është krijuar një shtet ligjor.

Kreu i ekzekutivit kosovar këto komente i bëri gjatë mbledhjes së sotme të Qeverisë, njofton Klan Kosova.

Loading...