Ndahet nga jeta Kole Marash Dok Lani Dedvukaj , ni prej pasarllesve te shpis Heroit Ton Komtar Dede Gjon Lulit nga Barllajt e Hotit , ni Malsor dhe ni Burr me ni zemer te malle dhe bujare me ni humor te vecante sic e kishin tradite Burrat e Traboninit dhe me virtyte bujare Malsore shpi e madhe dhe e ndershme , familjes dhe fisit Dedvukaj e te gjith Traboinsve te mi ju shprehi ngushllimet per shokun dhe vllaun ton , Kole Marashi e paste token e lehte te Malsis qofte i perjetshem kujtimi i tij.

Loading...