Para pak çastesh në një spital privat në Shkup ka ndërruar jetë sekretari i përgjithshëm i BDI-së, Abdylaqim Ademi, i cili tashmë 3 vite vuante nga një sëmundje e rëndë.
Ademi ka mbajtur pozita të rëndësishme shtetërore dhe partiale, si zv.kryeminister dhe minister. Kohëve të fundit ishte larg skenës politike shkaku i trajtimit me terapi mjeksore.

Loading...