Deri të premten do të kemi mot të ngrohtë dhe stabil, me mjegull të dobët në disa ultësira gjatë orëve të mëngjesit. Të shtunën dhe të dielën do të fryjë erë e dobët nga jugu. Të dielën moti do të jetë me reshje të kohëpaskohshme shiu. Reshjet do të jenë më intensive në pjesët perëndimore dhe veriperëndimore, ku do të paraqiten edhe kushte për reshje bore në malet më të larta.

Loading...